Acvaristică Cluj-Napoca
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Acvaristică Cluj-Napoca

Un loc unde pasionatii de acvaristica si acvacultura pot schimba idei, impartasi experiente si posta oferte, totul desfasurandu-se in limitele bunului, respect
 
AcasaAcasa  CalendarCalendar  EvenimenteEvenimente  GalerieGalerie  Ultimele imaginiUltimele imagini  PublicatiiPublicatii  FAQFAQ  CăutareCăutare  MembriMembri  ÎnregistrareÎnregistrare  Conectare  

 

  Land of the trees

In jos 
AutorMesaj
alinutz80

alinutz80


Posts : 13
Join date : 05/02/2021
Age : 43
Location : Cluj-Napoca

 Land of the trees Empty
MesajSubiect: Land of the trees    Land of the trees EmptyVin Feb 19, 2021 5:36 pm

Salutari din nou !

Am inceput un nou acvariu in 30 noiembrie 2020, culmea, la cerinta sotiei de a avea 3 acvarii de acelasi fel in acea zona...adica 3 aquael leddy 60
Bine, cu conditia sa renunt la cel mic de 20L.....si asa am si facut Smile
Eu m-am bucurat si rapid am si actionat...cumparat acvariu nou, cu garantie. Acvariul are tot, dar nu am folosit filtrul original.

Detalii acvariu:
Volum bazin: 60 x 30 x 30 cm - Aquael Leddy 60 Day & Night
Lumina: Aquael Leddy 9W + lampa china 5-6W RGB - – 8 ore/zi
Filtrare: 2 bucati filtru intern Aquael Pat mini cu burete mare... in viitor poate voi inlocui 1 pat mini cu un dennerle corner xl plin full cu matrix.
Incalzitor 50W Aquael - va fi schimbat cu unul Eheim 50W; Termometru

Elemente de decor:
2 radacini mangrova plus roca vulcanica maro
Substrat nisip cuartos Aquael granulatie 0,8-1mm.
Plante: Bucephalandra wavy green si brown, Christmas moss, Ludwigia repens (in spate) , anubias nana.
Vietati: 4 buc melci tylomelania orange rabbit, cory pygmaeus si hastatus vreo 11 in total, 1 betta splendes double tail red si creveti red cherry

Alte informatii:
Fertilizare: nimic
Hranire: in functie de vietati...mancare pt pesti (betta) si pt creveti.
Schimb apa: 25% saptamanal cu apa de la robinet cu adaugare Seachem Prime.

Aveti si aici cateva poze cu acvariul: https://www.flickr.com/photos/190306661@N08/albums...717181467793/with/50685419138/
Sus In jos
alinutz80

alinutz80


Posts : 13
Join date : 05/02/2021
Age : 43
Location : Cluj-Napoca

 Land of the trees Empty
MesajSubiect: Re: Land of the trees    Land of the trees EmptyVin Feb 19, 2021 5:37 pm

Si, intr un final de cateva zile a ajuns mult asteptatul betta splendes double tail, red nu a ajuns halfmoon red pt ca nu era pe stoc....dar foarte fain si asta.

Las aici o filmare cu vedeta: https://www.youtube.com/watch?v=_isfD4h2TyU&t=1s
Sus In jos
alinutz80

alinutz80


Posts : 13
Join date : 05/02/2021
Age : 43
Location : Cluj-Napoca

 Land of the trees Empty
MesajSubiect: Re: Land of the trees    Land of the trees EmptyMar Sept 07, 2021 3:11 pm

O mica filmare facuta acvariului unde este Betta impreuna cu 5 cory pygmaeus, multi creveti red cherry, 4 melci tylomelania orange rabbit si multi melci ramshorn

https://www.youtube.com/watch?v=4BPNqS94eaU&t=5s

Din cand in cand mi se fac alge filamentoase si le elimin manual.....tare greu e cu ele si vad ca nu mai reusesc sa le elimin de tot
Sus In jos
Continut sponsorizat





 Land of the trees Empty
MesajSubiect: Re: Land of the trees    Land of the trees Empty

Sus In jos
 
Land of the trees
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Acvaristică Cluj-Napoca :: Acvaristica :: Anunturi-
Mergi direct la: